Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 173 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Szczęście...

poniedziałek, 16 listopada 2015 0:24

 

Szczęście...

 

... niejedno ma oblicze. Czasem szczęście można odczuć najmocniej o świcie. Dzwoni budzik. Budzi człowieka. Człowiek się zrywa przerażony. Znowu poniedziałek – krzyczy w myślach. Biegnie do kuchni odprowadzony sennym spojrzeniem kotów. Polyka tabletki, biegnie do łazienki... i gdzieś, tak w połowie drogi uświadamia sobie, ze przecież jest NIEDZIELA! I wraca w jeszcze ciepłą pościel wyłączywszy wcześniej budzik, żeby nie zdążył ponownie rozedrzeć japy. I zasypia powoli uspokajając oddech. I to jest czyste, niczym niezmącone  szczęście.

 

Albo wówczas, gdy za oknem fruwają złote liście, a chmury na niebie układają się w przedziwne formy.  Nawet wówczas, gdy pada deszcz, a ja siedzę w ciepłym pokoju. Obok spokojnie drzemią koty, w kubku równie spokojnie paruje herbata. Przeglądam zdjęcia. Każde z nich to okruch mojego życia. To jakiś ułamek  chwili. Odprysk szczęścia, jakie czułam, gdy je robiłam. To takie banalne. Takie zwyczajne. Takie nic nie znaczące. I nagle czuje strach. Ze stanie się coś, co mi odbierze mój mały bezpieczny świat. Ze przyjdzie jakiś zły człowiek, dla którego mój świat znaczy tyle co nic.  Ze przejedzie po mnie walec historii, jak po tylu przede mną.  Jestem naiwna, wiem. Wciąż wierze, ze człowiek brzmi dumnie. Ze człowiek z natury swej jest dobry. Ze wszyscy jesteśmy braćmi. Tak sobie myślę w zaciszu mojego pokoju. Patrząc na kolory Jesieni zamknięte w moich fotografiach. 

 

 

 

DSC06622.JPG

 

 

 

DSC06629.JPG

 

 

 

DSC06708.JPG

 

 

 

DSC06714.JPG

 

 

 

DSC05268.JPG

 

 

 

DSC05279.JPG

 

 

 

DSC05292.JPG

 

 

 

DSC06742.JPG

 

 

 

DSC06780.JPG

 

 

 

DSC06821.JPG

 

 

 

DSC06832.JPG

 

 

 

DSC06867.JPG

 

 

 

DSC06877.JPG

 

 

 

DSC06885.JPG

 

 

 

DSC06967.JPG

 

 

 

I jeszcze coś. co mnie zaskoczyło. Do tej pory nie spotkałam na naszych jeziorach kormoranów. Ale tych sylwetek nie mogłam pomylić z żadnym innym ptakiem. To czarne kormorany. Naliczyłam trzy pary tych ptaków. Czarno wiec widzę stan populacji ryb w Pogoriach. Kormorany to nieprawdopodobne żarłoki. Ale jakie piękne, prawda?

 

 

 

DSC06902.JPG

 

 

 

DSC06948.JPG

 

 

Taka jest moja pasja, moje życie i moje szczęście. Mglisty świt, ulotne kolory Jesieni, czarne sylwetki ptaków na tle nieba...

I myślę o tych ludziach, którzy zginęli w Paryżu.Oni tez mieli swoje pasje, swoje marzenia i swoje zachwyty. Mieli przed sobą przyszłość. Mieli... I zastanawiam się nad nieuchronnością Losu. Nad ślepym trafem, który rządzi naszym życiem. Ktoś za nich zdecydował, ktoś zmienił ich przyszłość w nicość. Obrócił w perzynę uczucia i nadzieje. Dlaczego? W jakich chorych umysłach lęgną się takie czyny? Skąd w ludziach tyle nienawiści? Kto za tym stoi? Kto zmienia młodych ludzi w bezduszne maszyny do zabijania? Najstraszniejsze jest to, ze wszystkie te potworne czyny dokonywane są w imię wiary. Z fanatykiem nie można dyskutować, bo nie trafiają do niego żadne argumenty. Fanatyk zamknięty jest w swojej >jedynie słusznej< racji. Ktoś powiedział, ze wojna już trwa. Jesteśmy jej świadkami.  Biernymi... na razie.

 

W poprzednim tekście wspomniałam o mojej chęci wypisania się ze świata. Przychodzi mi na myśl historia Christophera McCandlessa. młody, inteligentny wykształcony człowiek z tzw. dobrej rodziny. Po skończeniu studiów na kierunkach historia i antropologia nagle oddal swoje oszczędności na cele charytatywne i wyruszył w swoja wielka podroż. Przez Arizonę, Kalifornie i Dakotę Poludniowa wyruszył, najpierw samochodem, a później autostopem na Alaskę. Pełen romantycznych marzeń odrzucił konsumpcjonizm amerykańskiego społeczeństwa naczytawszy się uprzednio powieści Jacka Londona, Henry’ego  Davida Thoreau czy Lwa Toøstoja. Chciał żyć wolny od ograniczeń korzystając z darów natury.  Niestety, kompletnie nie przygotował się na jej spotkanie. Bez odpowiedniego sprzętu, bez cieplej odzieży, bez dobrych map nawet – to nie mogło się dobrze skończyć. Zmarł z głodu w głuszy Alaski stając się legenda. miał zaledwie 22 lata. żył jak chciał. Ale na pewno nie chciał umierać. To przecież nie tak miało być. Z jednej strony jest mi go zal, a z drugiej strony jednak mu zazdroszczę. Odwagi, determinacji i genu szaleństwa, który racjonaliści nazwa głupotą.  Wiec może zostanę w moim bezpiecznym pokoju z kotami. I z nadzieja, ze nikt mi tego bezpieczeństwa nie odbierze.

 

 

 To ostatnie zdjęcie Christophera przy starym autobusie, gdzie później znaleziono jego ciało. Nigdy nie zobaczył tego zdjęcia, chociaż sam je sobie zrobił.... Chwila zatrzymana w czasie.

 

Kończąc ten wpis, tak na dobranoc, kilka najnowszych zdjęć moich chłopaków. Pa, pa. Rano trzeba wstać, tym razem jednak na pewno jest poniedziałek.

 

 

 

DSC05508.JPG

 

 

 

DSC05512.JPG

 

 

 

DSC05518.JPG

 

 

 

DSC05607.JPG

 

 

 

DSC05609.JPG

 

 

 

DSC05611.JPG

 

 

 

DSC01059.JPG

 

 

 

DSC01063.JPG

 

 

 

DSC01070.JPG


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

Świat ...

sobota, 14 listopada 2015 3:05

 

... rozpada się na naszych oczach jak domek z kart. Zło ma twarz terroru i strachu. Paryż - miasto miłości - po raz kolejny stal się arena cierpienia i przemocy. To miał być zupełnie inny wpis. Miało być jesiennie i kolorowo, ale... moje serce płacze. Jeśli tak ma wyglądać nasz świat, to jakże chciałabym się z niego wypisać... Paris, Paris...

 

 

DSC05028.JPG


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


sobota, 20 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  581 688  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Archiwum

O moim bloogu

Codzienne, no prawie codzienne zapiski z życia, prozą, rymem i obrazem komponowane. Lepiej lub gorzej, mniej lub bardziej, słonecznie i deszczowo. Kontakt: mgm_dg@wp.pl 

Statystyki

Odwiedziny: 581688

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl