Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 173 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


NUMEREK

poniedziałek, 30 lipca 2007 16:00

 *) tytułowa ladacznica nie ma nic wspólnego z nierządem... to,  prozaicznie, kobieta pracująca za ladą, czyli... ja!

 

 

 

 

NUMEREK

 

 

Odsłona pierwsza.

 

Zwykły dzień, koło południa. Kolejna osoba podchodzi do lady z numerkiem. Wprowadzono to udogodnienie aby wykluczyć niesnaski i zamieszanie w kolejkach do poszczególnych stanowisk. Moje stanowisko oznaczone jest literą „H”. Podchodzi kobieta z dokumentami. Ma numer 25. Spoglądam na czytnik, za kobietą zarejestrowanych jest jeszcze około dziesięciu osób. Przeglądam papiery, rozmawiamy, muszę wypytać  dokładnie i spokojnie o wszystkie ważne kwestie. To wymaga skupienia i wytężonej uwagi. Zza pleców kobiety wygląda nagle dwóch mężczyzn. Wyższy, brunet z gładko uczesanymi włosami, nawet schludnie i czysto ubrany i drugi, niższy, z dziwną jakby nieforemną twarzą. Ten wyższy kładzie jakieś papiery na ladzie i mówi, że przyszli załatwić sprawę. Uprzejmie i spokojnie odpowiadam, że teraz rozmawiam z kimś innym i że muszą z automatu przy wejściu pobrać numerek. „Proszę nacisnąć przycisk H,  jak Henryk”. Wyższy wrzeszczy do niższego głosem Himilsbacha „Słyszałeś Heniu, mamy pobrać numerek i ta miła kierowniczka nas załatwi”. Odchodzą z lekka chwiejąc się na nogach. Nie upływa minuta, gdy wyższy triumfalnie kładzie numerek na ladzie nie zważając na kobietę, z którą rozmawiam. „Mamy numerek, prawda Heniu?” wrzeszczy prosto do ucha niższego. Biorę do ręki karteczkę i… oczom nie wierzę. Na karteczce jest cyfra 5. Już mam powiedzieć, że kolejka już dawno im przeszła, gdy patrzę na datę i godzinę wydrukowaną małymi cyferkami. Data jest sprzed dwóch dni. Grzecznie informuję obu panów, że TEN numerek nie jest ważny, a poza tym obowiązuje kolejka. Wyższy wywrzaskuje moje słowa niższemu. Scenicznym szeptem informuje mnie, że Henio słabo słyszy.  Zamieszanie przy ladzie rozprasza mnie, nie mogę dokończyć załatwiania kobiety. Spokojnie proszę mężczyzn aby mi nie przeszkadzali, pobrali właściwy numerek i poczekali na swoją kolej. Niższy patrzy na mnie, wręcz czuję, jak w jego głowie kłębią się myśli, wreszcie wypowiada bardzo ważną kwestę: MAM NUMEREK! Od nowa tłumaczenie, że ten numerek to nie TEN numerek. Ludzie siedzący na krzesłach na wprost lady zaczynają uśmiechać się do siebie nawzajem i do mnie. W końcu pytam wyższego czy ja NAPRAWDĘ wyglądam na idiotkę. Mężczyźni przywarli do lady. Czuję, że to może potrwać, kolejkowicze zaczynają wyglądać na zniecierpliwionych. Przechylam się ponad ladą i patrząc poważnie na mężczyzn pytam, czy widzą tego pana w niebieskiej koszuli, który spaceruje miarowym krokiem po holu. Posłusznie patrzą we wskazanym przeze mnie kierunku. „Heniu, idziemy, pani kierowniczka zaraz zawoła strażnika, jak nie będziemy jej słuchać”.  W kolejce chichoty. Dostojnie i z godnością mężczyźni opuszczają budynek. Tracę ich z oczu.

 

Odsłona druga.

 

Koleżanka idzie ulicą w kierunku tramwaju. Przed nią dwóch mężczyzn – wyższy i niższy. Wyższy wrzeszczy prosto do ucha niższego: „Heniu, jutro napijemy się piwka, gdy już załatwimy sprawy, bo ta kierowniczka znowu nas wyp…li. Oooostra była!”. Na co Henio zbolałym głosem „A przecież mieliśmy NUMEREK!!!”


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


sobota, 20 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  581 691  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Archiwum

O moim bloogu

Codzienne, no prawie codzienne zapiski z życia, prozą, rymem i obrazem komponowane. Lepiej lub gorzej, mniej lub bardziej, słonecznie i deszczowo. Kontakt: mgm_dg@wp.pl 

Statystyki

Odwiedziny: 581691

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl